We Develop Software for Business.

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas

MOBILIŲJŲ APLIKACIJŲ KŪRIMAS

Mobiliosios aplikacijos (arba kitaip – programėlės) – svarbi šiuolaikinio verslo priemonė, neatsiejama interneto vartotojų kasdienybės dalis, itin vertinama moderniųjų technologijų pasekmė, susijusi su patogumu, operatyvumu ir efektyvumu. Be to, mobilioji aplikacija padeda reikiamą informaciją pasiekti čia ir dabar.

Paprastai tariant, mobilioji aplikacija – speciali programa, pritaikyta išmaniajam įrenginiui (mobiliajam telefonui, planšetiniam kompiuteriui ir pan.) ir sparčiai populiarėjanti mobiliosios rinkodaros paslaugų rinkoje.

Mobiliųjų aplikacijų klasifikacija

Mobiliosios aplikacijos pagal savo reikšmę skirstomos į vietines, internetines, hibridines ir progresyvines Web aplikacijas.

Vietinė (angl. native) aplikacija. Ji kuriama konkrečiai įrenginio platformai, naudojant tam tikrus platformos įrankius bei programavimo kalbas (iOS, Android, Windows Phone ir kt.).

Be to, ji išsiskiria svarbiais privalumais – išnaudoja konkretaus įrenginio galimybes, ją galima platinti per aplikacijų parduotuves, jos yra stipriai apsaugotos, gerai prisitaiko prie vartotojų patyrimo ir teigiamai vertinamos.

Web (internetinė) aplikacija. Ji kuriama naudojant HTML, Javascript, CSS ir įvairius programinius elementus, kurie suderinami su naršyklėmis.

internetine mobili aplikacija

Ši aplikacija taip pat išsiskiria tam tikrais privalumais – greitai sukuriama ir nėra brangi, vartotojas gauna ją per naršyklę (nurodžius adresą), esant poreikiui, internetinė programėlė greitai atnaujinama.

Hibridinė aplikacija. Ji kuriama mobiliojo įrenginio operacinėje sistemoje. Šiai aplikacijai sukurti naudojamasi ir Web technologijomis, ir vietinės aplikacijos ištekliais.

Hibridine aplikacija

Tokios rūšies mobiliosios aplikacijos kūrimas reikalauja specialių programinių priemonių, kurios HTML, Javascript ir CSS informacijai suteikia vietinės aplikacijos įvaizdį konkrečiai platformai.

Progresyvinė Web aplikacija – patobulinta Web aplikacijos versija.

progresyvine web aplikacija

Ši aplikacija priderinama prie įrenginio savybių, gali veikti nepastovaus ryšio sąlygomis, galima ją įtraukti į pagrindinį mobilaus įrenginio meniu, tačiau šią aplikaciją palaiko ne visos naršyklės.

Kaip vyksta mobiliųjų aplikacijų kūrimas?

Prieš kuriant mobiliąsias aplikacijas svarbu numatyti savo tikslinę auditoriją, t. y. programėlės vartotojus. Taip pat, kad mobiliųjų aplikacijų kūrimas būtų naudingas – užtikrintų programėlės (aplikacijos) matomumą ir populiarumą, privalu laikytis tam tikrų mobiliosios aplikacijos kūrimo sąlygų ir rekomendacijų.

  1. Mobiliosios aplikacijos funkcionalumas. Tai reiškia, kad mobilioji aplikacija turi būti patogi naudoti, sparčiai veikti, atitikti šiuolaikiškumo ir patrauklaus dizaino standartus. Svarbu atsižvelgti ir įvertinti Multi-touch technologiją, kuri skirta įrenginiams su liečiamais ekranais, ir platfarmų kūrimo normas. Neabejojama, kad funkcionalumas ir dizainas – pagrindiniai veiksniai, lemiantys mobiliosios aplikacijos sėkmę.
  2. Mobiliosios platformos ir įrenginiai. Tai pasirinkti reikėtų atsižvelgiant į techninę įrangą, įrenginio baterijos veikimo laiką, išorinius įrenginius.
  3. Prototipai. Tai apima procesą, kai mobiliosios aplikacijos kūrimo idėja išgryninama ir paverčiama mobiliąja aplikacija (produktu) su pasirinktomis funkcijomis. Prototipas suteikia galimybę parduoti savo idėją potencialiems klientams, kurie vertina jos naudą.
  4. Finansinis aspektas. Mobiliųjų aplikacijų pelną (pajamas) generuoja įvairūs finansiniai modeliai. Tai gali būti mokamos programos, skelbimai, prenumeratos ir už failo atsisiuntimą taikomi mokesčiai. Taip pat svarbu įvertinti savo pajamas, kurias planuojama skirti mobiliajai rinkodarai.
  5. Analizės priemonės. Į mobiliąją aplikaciją įdiegtos analizės priemonės, pavyzdžiui, App Annie, Localytics, Mixpanel, Google Analytics ir kt., suteikia galimybę sužinoti, kiek lankytojų naudojasi mobiliąja aplikacija ir kaip paskatinti juos sugrįžti. Be to, tokios priemonės padeda susikurti kokybišką ir konkurencingą mobiliąją aplikaciją.
  6. Mobiliosios aplikacijos atnaujinimas. Nuolatinis atnaujinimas padidina mobiliosios programėlės matomumą, išlaiko jos populiarumą, patogumą naudotis ir neriboja naršymo galimybių. Be to, atnaujinant mobiliąją programą, ji turi būti pritaikytą įvairioms platformoms ir atitikti jų reikalavimus.

Mobiliųjų aplikacijų kūrimui svarbi ir reklama. Tai reiškia, kad programėlę reikia reklamuoti, kad apie ją žinotų kuo daugiau vartotojų. Be to, yra ir dar vienas privalumas – tokiu būdu programėlė nepasimes tarp daugybės kitų siūlomų mobiliųjų aplikacijų.

Kodėl verta pasinaudoti mobiliųjų aplikacijų kūrimu?

Profesionalūs mobiliųjų aplikacijų kūrėjai sukurs tokią programėlę, kuri ne tik atitiks visus privalomus standartus, bet ir bus patraukli tiek verslininkams, tiek vartotojams.

Mūsų komanda stengiasi patenkinti visų klientų poreikius ir pateisinti jų lūkesčius, todėl kuriame mobiliąsias aplikacijas tiek išoriniams (informavimas, pardavimų skatinimas ir kt.), tiek vidiniams (užduočių paskirstymas, rezultatų užfiksavimas ir kt.) tikslams.

Programų kūrimas visuomet reikalauja laikytis mobiliųjų aplikacijų kūrimo principų – planuojame, numatome programėlės struktūrą ir išdėstymą, pritaikome dizainą, sukuriame aplikaciją, ištestuojame ir ištaisome klaidas, paleidžiame aplikaciją ir ją prižiūrime, atnaujiname.

Turime aiškią koncepciją, esame sukaupę reikiamos patirties ir visada turime perspektyvių idėjų, todėl galime džiaugtis sėkmingu projektu.

Nėra abejonių, kad mobiliosios aplikacijos kūrimas – šiuolaikinis pasirinkimas, naudingas tiek verslininkams (užtikrina greitą informacijos perdavimą, laiku gaunamus duomenis, leidžia efektyviai valdyti verslą ir priimti tinkamus sprendimus), tiek vartotojams (leidžia patogiai naudotis programėle ir greitai patenkinti savo poreikius).