We Develop Software for Business.

Internetinių svetainių dizainas

INTERNETINIŲ SVETAINIŲ DIZAINAS

Internetinių svetainių dizainas specialistų dažnai apibūdinamas kaip idėjų kaupimo, jų estetiško komponavimo ir įgyvendinimo procesas, atliekamas remiantis tam tikrais principais ir reikalavimais. Vienas iš pagrindinių internetinių svetainių dizaino kūrimo tikslų – tinkamai pristatyti svetainės turinį, kurį matys kiekvienas interneto svetainės vartotojas.

Internetiniu svetainiu dizaino kurimo etapai

Prieš kuriant internetinės svetainės dizainą svarbu numatyti ne tik į pavienius dizaino komponentus, bet ir įvertinti savo tikslinę auditoriją, klientus.

Internetinių svetainių dizaino komponentai

Kuriant svetainės dizainą, pasitelkiami įvairūs elementai:

Turinio išdėstymas: grafinių vaizdų, skelbimų / pranešimų ir teksto išdėstymas. Kuriant internetinės svetainės dizainą, svarbu, kad turinio išdėstymas leistų vartotojui nesunkiai pamatyti ir surasti ieškomą informaciją. Tai reiškia, kad dizainas turi būti kuriamas atsižvelgiant į pusiausvyros, nuoseklumo ir vientisumo principus.

Spalvos: jų pasirinkimas priklauso nuo įmonės tikslų ir klientų auditorijos. Turinys gali būti įprastas – juodai baltas – arba spalvotas (apimantis daugybę tarpusavyje derančių spalvų) ir būtinai turi perteikti prekės ženklo individualumą.

Grafika: ši kategorija apima logotipą, nuotraukas, iliustracijas ir piktogramas, kurios sustiprina internetinės svetainės dizaino efektą. Siekiant užtikrinti patogų svetainės naudojimąsi vartotojams, šie grafikos elementai turi būti tinkamai sukomponuoti ir pritaikyti, derinant juos su spalvomis ir bendru turiniu. Vis dėlto, svetainė neturėtų būti perkrauta grafiniais elementais, nes tuomet tai atrodys neestetiškai ir trikdys svetainės veiklą – lėtins jos spartą (užsikrovimą).

Šriftas: įvairių šriftų naudojimas gali pagerinti svetainės dizainą. Beje, reiktų atkreipti dėmesį, kad dauguma interneto naršyklių geba nuskaityti tik tam tikrus šriftus (Web-safe fonts) ir tam tikrą jų kiekį. Dauguma svetainės dizaino kūrėjų naudoja lotyniškus šriftus, kurių pagrindinis skiriamasis bruožas – raidžių galuose esančios užkardėlės. Tai lengvai skaitomi šriftai, kurie nevargina lankytojų akių. Taip pat populiarūs šriftai – Arial, San Serif, Verdana – kurie neturi užkardėlių raidžių galuose, tačiau yra dažniausiai naudojami kuriant interneto svetaines. Šie šriftai mėgstami dėl savo modernumo ir lengvo įskaitomumo tiek kompiuterio ekranuose, tiek išmaniuosiuose įrenginiuose.

Turinys: turinys ir dizainas turi funkcionuoti (veikti) kartu, kad per vaizdo ir teksto santykį būtų sustiprintas pagrindinis svetainės pranešimas (esmė). Pateikiamas tekstas turi būti aktualus ir naudingas vartotojams, neklaidinti skaitytojo ir patenkinti jo poreikius – atsakyti į tai, ko jis ieško svetainėje. Turinys turėtų būti optimizuotas paieškos sistemoms (SEO) ir būti tinkamos apimties, su įtrauktais reikalingais raktiniais žodžiais.

Vartotojui pritaikyto internetinių svetainių dizaino kūrimas

Be pagrindinių svetainės komponentų, kurie paverčia svetainę estetiška ir vizualiai patrauklia, įtikinančia, svetainė dar privalo būti pritaikyta galutiniam vartotojui (jis turi būti numatytas iš anksto). Su šiais elementais svetainė tampa patogi vartotojui:

Navigacija: internetinės svetainės struktūra, meniu ir kiti navigacijos įrankiai turėtų būti įtraukti į internetinės svetainės dizaino kūrimo procesą, atsižvelgiant į vartotojų naršymo ir paieškos ypatumus. Šio žingsnio tikslas – padėti vartotojui sklandžiai naršyti svetainėje ir lengvai surasti reikalingą informaciją.

Multimedija (naudojimasis keliomis informacijos rūšimis): aktualūs (susiję) vaizdo ir garso elementai, panaudoti kuriant internetinių svetainių dizainą, padeda vartotojams lengviau suvokti informaciją, supaprastina informacijos įsisavinimo procesus. Tai skatina vartotojus daugiau laiko praleisti internetinėje svetainėje.

Suderinamumas: reikia sukurti tokią interneto svetainę, kuri vienodai ir sklandžiai veiktų visose interneto naršyklėse ir operacinėse sistemose. Tai didina svetainės peržiūros rodiklius.

Technologijos: technologijų pažanga suteikia internetinių svetainių dizaino kūrėjams laisvę – įtraukti įvairius manevrus ir naujoves, kurie leidžia interneto svetainei visada atrodyti naujai, dinamiškai ir profesionaliai.

Interaktyvumas: padidinti aktyvų vartotojų dalyvavimą ir įsitraukimą galima internetinėje svetainėje sukuriant erdvę komentarams, sudarant nuomonės išreiškimo galimybes. Visa tai turėtų būti įkomponuota į svetainę ir derėti su jos dizainu. Vartotojus paversti klientais gali padėti el. pašto formos ir registracijos naujienlaiškiams gauti.

Profesionalūs internetinių svetainių dizaino kūrėjai ne tik svetainei sukuria pridėtinės vertės, bet ir vartotojams suteikia teigiamą patirtį. Jie naudojasi planavimo galimybėmis ir dizaino analize, atkreipdami dėmesį į individualias klientų pateiktas specifikacijas, sudėtingus ir painius procesus paversdami lengvais.

Neužmirškite, kad interneto svetainė – tarsi įmonės vizitinė kortelė, tai pirmas ir svarbus įspūdis apie Jūsų veiklą vartotojui. Internetinės svetainės dizainas turi būti susietas su įmonės veikla, jos logotipu ir išskirtinumais, kad pritrauktų lankytojus ir paskatintų juos sugrįžti dar kartą.