We Develop Software for Business.

Internetinių parduotuvių atnaujinimas

INTERNETINIŲ PARDUOTUVIŲ ATNAUJINIMAS

Turint internetinę parduotuvę, ją reikia nuolat atnaujinti – ne tik kelti atnaujintus duomenis apie produktus, tvarkyti turinį, bet ir atlikti kitus geram svetainės funkcionavimui reikalingus darbus, tokius kaip vidinis SEO, išorinis SEO, nuolatinė techninė priežiūra.

Turinio atnaujinimas. Atnaujinant internetines parduotuves, labai svarbu nuolat tvarkyti jų turinį, keisti ar atnaujinti informaciją, skelbti duomenis, kurie būtų aktualūs ir vertingi ne tik vartotojams, bet ir paieškos sistemoms, t. y. jos turi matyti, kad internetinė parduotuvė yra veikianti ir aktyvi. Internetinių parduotuvių atnaujinimas turi būti vykdomas periodiškai ir yra reikalingas visada, nepriklausomai kokia turinio valdymo sistema (CMS made simple, Joomla, Magento, MODX Revolution, Open Cart, Presta Shop, Word Press ar kt.) buvo pasirinkta kuriant internetinę parduotuvę.

Internetinių parduotuvių atnaujinimas neįsivaizduojamas be naujo ar pakeisto turinio, tačiau jis turi atitikti kelis pagrindinius reikalavimus:

  1. Atnaujinant internetinę parduotuvę ir pateikiant joje prekės aprašymą, turi būti naudojamos tam tikros antraštės:

….tekstas….

, arba

….tekstas….

  1. Aprašymas turi būti unikalus ir nenuplagijuotas iš kitų svetainių ar elektroninių parduotuvių.
  2. Rekomenduojama, kad aprašymo apimtis būtų ne daugiau nei 400 žodžių.
  3. Aprašymuose turi būti įtraukti raktiniai žodžiai. Beje, jie galėtų būti išskiriami įvairiais būdais (paryškinami, parašyti pasviruoju šriftu ir pan.), kad paieškos sistemos atkreiptų į jį daugiau dėmesio.

Taigi internetinių parduotuvių atnaujinimui turinys yra vienas svarbiausių aspektų.

Vidinis SEO. Tai kitas labai svarbus žingsnis, kuris turi būti atliktas atnaujinant internetines parduotuves. Iš dalies tai apima svetainės turinį, tačiau ne pačios informacijos aktualumą, naudingumą ir vertingumą vartotojui, o papildomus turinio duomenis – raktinius žodžius (tikslingi, svetainės esmę atitinkantys žodžiai ar frazės), antraštes, meta aprašymus, URL adresą ir kitus vidinio SEO elementus – kurie turi būti tarpusavyje susiję. Be to, šie duomenys taip pat turi atitikti specialius reikalavimus:

  1. Suteikiant internetinių parduotuvių atnaujinimo paslaugas, turi būti nuolat atnaujinami raktiniai žodžiai (papildomas esamų raktažodžių sąrašas arba įtraukiami nauji raktažodžiai). Svarbu žinoti, kad jie negali būti atskiriami skyrybos ženklais, jiems atskirti geriausia naudoti specialų ženklą – | – kurio nemato paieškos sistemos.
  1. Raktiniai žodžiai turi apimti ne daugiau nei 160 simbolių ir turi būti įtraukti į produktų aprašymus (net ir su klaidomis, nes tokius raktinius žodžius vartotojai dažnai pateikia paieškos sistemoms).
  2. Specialistai, atlikdami internetinių parduotuvių atnaujinimo darbus, turi tinkamai atnaujinti ir antraštes (ne daugiau nei 70 simbolių, t. y. iki keturių žodžių), ir meta aprašymus (ne daugiau 160 simbolių).

Elektroniniu pardavimu meta aprasymaiAntraštės yra itin svarbios, todėl jas atnaujinti reiktų atsižvelgiant ir į vartotojus, kurie mato antraštes, ir į paieškos sistemas, kurios vertina antraštes. Kitaip tariant, aprašymas – tai trumpos apimties tekstas, kuris matomas po kiekviena svetaine, pateikiama paieškos rezultatų puslapyje.

Išorinis SEO. Šiuo atveju svarbu, kad internetinėje parduotuvėje pateiktos nuorodos būtų veikiančios.

Kadangi vartotojų poreikiai ir rinkos sąlygos nuolat kinta, keičiasi ir internetinė parduotuvė – jos apimtis, specifika, pelningumas ir konkurencija. Atsižvelgiant į tai, kuriamas ir nuorodų tinklas. Lietuvoje veikiančios internetinės parduotuvės dažniausiai turi nuorodų iš 200–400 išorinių šaltinių, kurių skaičius nuolat kinta, nes šaltiniai (svetainės) atnaujinamos arba išvis pašalinamos, todėl kartu su šiais pokyčiais kinta ir nuorodos. Kad elektroninė parduotuvė tinkamai funkcionuotų, joje esančios nuorodos turi būti nuolat atnaujinamos, prižiūrimos ir kontroliuojamos.

Techninių parametrų atnaujinimas. Visos elektroninėje parduotuvėje įdiegtos funkcijos ir programos, serverių programinė įranga, naršyklė ir netgi turinio valdymo sistema, kurios pagrindu buvo sukurta elektroninė parduotuvė, nuolat atsinaujina. Ir elektroninę parduotuvę kuriantys specialistai neturi galimybės iš anksto numatyti visų atsinaujinimų, todėl reikalingas periodiškas internetinių parduotuvių atnaujinimas.

Nuolatinė internetinių parduotuvių priežiūra gali padėti laiku aptikti elektroninės parduotuvės trūkumus ir atrasti veiksmingus jos optimizavimo būdus. Internetinių parduotuvių atnaujinimas neleis, kad svetainėje būtų klaidų, kad būtų pateikiama neaktuali ir nereikalinga informacija, kad neveiktų kuri nors numatyta funkcija. Be to, internetinės svetainės atnaujinimas suteikia privalumų – puikiai funkcionuojanti elektroninė parduotuvė, patogus naudojimasis, daugiau lankytojų (ir netgi potencialių klientų) ir, be abejo, didesnis pelnas.